Yeni Zelanda da Yavru Bir Papağana Beyin Ameliyatı Yapıldı!

'Güncel' forumunda iyi10 tarafından 6 Ara 2019 tarihinde açılan konu

etiket:
 1. iyi10

  iyi10 Site Yetkilisi Admin

  Katılım:
  4 Ara 2019
  Mesaj:
  12
  Alınan Beğeniler:
  1,642
  Ödül Puanları:
  78
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Web
  Şehir:
  ankara
  Web:
  https://www.iyi10.net
  Daha önce hiç denenmiş olan papağan beyin ameliyatı sanıldığından çok daha başarılı geçti. Bilim adına son derece etkili bir çalışma olmasıyla birlikte yavru papağan için yeni bir fırsat doğmuş oldu.

  Yeni Zelanda’da yapılan papağana beyin ameliyatı mükemmel sonuçlarla sonlandı. Sürekli olarak ihtiyaç duyulan hayvanlara beyin ameliyatı tamamen profesyonel ellerde gerçekleşti. Hayvan koruma örgütleri başta olmak üzere tüm ilgi kurumların desteği alan çalışma tartışmasız olarak mutlu sona ulaştı.

  Zaman içinde hastalıkları artan hayvanların başında gelen papağanlar birçok deneyde ilk kullanılan tercihlerden oluyorlar. Bunun için bu kadar acil ve yaşam mücadelesi veren kuşun artık sağlana kavuşması herkesi mutlu etti.
  45-eafe1a3ddb221d49c3f5255eeb20bea7.png
  Yeni Zelanda’da Gerçekleşen Papağa Beyin Ameliyatı Nasıl Sonuçlandı?
  Kuşlara beyin ameliyatı birçok kez denense de hiçbir sonuç alınamadı. Birçoğu hayvan darbe alarak veya farklı nedenlerde en hassas noktaları olan beyinlerine hasarlar almaktadırlar. Yapılan çalışmalar genel olarak sürekli artış gösterse de sadece bu deneyde başarılı olundu.

  Yavru kuş aralıksız olarak rahatsızlık yaşarken doktor ve veterinerler hemen kolları sıvadılar. Bu aşamadan sonraki durumun ölüm olması herkesi korkuttuğu için hiçbir riskten kaçınmadılar. Direk olarak gerekli müdahale yapılırken aynı zamanda yaşanabilecek problemler her zaman için göz önünde bulunduruldu. Tüm hamleler başarılı olurken ameliyat sonucu küçük kuş çok seri bir şekilde iyileşmeye başladı.

  Nesli Tükenmekte Olan Papağana Hangi Müdahaleler Nerede Yapıldı?
  Papağana beyin ameliyatı yapan hekimler Massey Üniversitesi bünyesinde hizmet verenler oldular. 56 günlük bir hayvanın kontörlü tamamen bu kişilere emanet edildi. Zaten can çekişen bir hayvan için yapılabilecek her adım hızlı bir biçim uygulandı. Tıp dünyasının merakla gözetlediği ve olumlu geçen ameliyat katılan herkese farklı bir hava kattı.

  Beyni ve dış ortamla sadece beyin zarı denen ince bir zar kalmış oldu çok korkutsa da her müdahale başarılı şekilde bitti. Daha sonra yapılan ilaç ve diğer tedaviler sayesinde daha önceki fıtık soruna da ortadan kalmış oldu. Kurtulması mümkün olmayan bir durumda olan hayvan yakın bir zamanda daha sağlıklı bir hayata kavuşacak. Yeni Zelanda’da yapılan papağana beyin ameliyatı hakkında yapılan açıklamalar genel olarak bu yönde oldu.