Windows 7 devri tamamen kapanacak !

'Donanım' forumunda webmaster tarafından 12 Ara 2019 tarihinde açılan konu

 1. webmaster

  webmaster Kullanıcı

  Katılım:
  7 Ara 2019
  Mesaj:
  58
  Alınan Beğeniler:
  657
  Ödül Puanları:
  0
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  istanbul
  Microsoft Windows 7 desteğini tamamen sona erdirecek

  Bildiğinizi gibi kurulduğundan beri Microsoft birçok Windows sürümü çıkardı. Ancak kimileri akıllara kazınırken bazılarının çevresinden dahi geçilmedi.

  [​IMG]

  Bilgisayar tutkunlarının en sevdiği işletim sistemlerini sorsanız; alacağınız en yoğun iki cevap olacaktır. Bunlardan biri şuan 20’li yaşlarda bulunan ve bilgisayarla tanışmalarında önemli bir yeri olan Windows XP. İnternet cafe yıllarımızdan beri en aşina olduğumuz ve en güzel zamanlarımıza eşlik eden, samimiyet kokan işletim sistemi. Kullanımı o kadar hoşumuza giderdi ki uzun yıllar alternatifi çıkana kadar çoğumuz kullanmaya devam ettik.

  Halen o yılların özlemini duyanlar için saygı duruşu!


  Alternatif arayan kullanıcılar Windows 7’de tatmin oldu

  Uzun süre sürdürdüğümüz XP inadı bazı programların sorun yaratması sebebiyle son buldu. Çareyi ona en çok benzeyen Windows 7’de bulduk.

  [​IMG]

  En sevdiğiniz Windows işletim sisteminin ne olduğunu kimseye sormanız durumunda, Windows XP veya Windows 7'yi söylemeleri çok muhtemeldir. Ne yazık ki, eski resmi olarak öldü ve ikincisi gelecek yıl bu saatlerde sessizce kaybolacak.

  Ne kadar oldu?

  Evet, bu haber nedeniyle çoğumuz halen üzgünüz ancak biraz nostalji yaşayarak devam edelim. Windows 7 hayatımıza gireli 9 sene oldu. Biraz daha canlandırmak amacıyla o zaman ki favori telefon olarak İphone 3GS piyasaya sürüldü. Artık o kadar eskidi ki yeni donanımları dahi desteklemiyor.

  Aslında Microsoft Windows 7 desteğini genel olarak kesmiş bulunmaktaydı lakin 14 Ocak 2020’ye kadar sadece temel güvenlik güncelleştirmelerine müsaade edecekti. Windows kullanıcılarının % 35.63'ünün halen kullanmakta olması, zararlılara karşı korunması gerekliliğini ortaya çıkardı.

  Windows 10, tercih eden kullanıcı sayısının yalnızca % 52,26 pazar payına sahip olduğunu düşünürsek, Vista döneminde ki gibi uzun süre değişim yapmak istemeyecek bir kitleye sahip 7.

  Paniklemeli miyiz?

  Cevap açıkça evettir. Destek kesildiği andan itibaren tüm sistemler her türlü saldırıya açık olacak ve savunmasız kalacaklar.

  Mevcut Windows 7 kullanıcıları işletim sistemi anahtarlarını kullanarak Windows 10 ‘a ücretsiz geçebilecek.

  Halen 7 kullanıyorsanız uzun uzun ne yapacağınıza karar verebilmeniz için 1 yılınız daha bulunmakta.

  [​IMG]