Alexa Nedir?

'Alexa' forumunda webmaster tarafından 12 Ara 2019 tarihinde açılan konu

etiket:
 1. webmaster

  webmaster Kullanıcı

  Katılım:
  7 Ara 2019
  Mesaj:
  58
  Alınan Beğeniler:
  657
  Ödül Puanları:
  0
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  istanbul
  Alexa Nedir?
  Alexa, ABD merkezli Amazon firmasına ait bir web ölçümleme ve SEO araçları sunan bir internet şirketidir. ... Alexa, 1996 yılında kurulmuş bir şirket olarak çalışmaları oldukça eskiye dayandığı için güçlü bir veri tabanına sahiptir.

  Bilgi. Insight. Avantajı.

  Bilgi, güçtür - doğru aletlere sahipseniz. Alexa'nın sezgisel analitik ürünleri paketi, veriyi firmanıza rekabet avantajı sağlayan anlamlı anlayışlara dönüştürür.


  Alexa'da, yalnızca müşterilerimizin en zengin ve en anlamlı analitik araçlarını sunmaya odaklanıyoruz. Saplantılarımız, müşterilere, işletmeleri için ölçülebilir sonuçlar veren çekici ve uygulanabilir bilgiler yoluyla yetkilendirmektir. Alexa'da, stil üzerinde önemli bir yere inanıyoruz; bu, şu anda ihtiyaç duyduğunuz bilgiye ulaşmak için gereksiz içeriklerle dolaşmanıza gerek kalmadan, ihtiyacınız olan kesin bilgileri elde etmeye güvenebilirsiniz.

  1996 yılında kurulan Alexa, analitik bakış açısı dünyasında küresel bir öncüdür. Geniş tecrübemiz, tüm tuzaklardan kurtulduğumuz ve tüm kara mayınlarına takıldığımızı ve zaman içinde herhangi bir sağlayıcının en sağlam ve doğru web analitiği hizmetini geliştirdiğimiz anlamına geliyor.

  Verilerimiz
  Alexa'nın trafik tahminleri, pek çok farklı tarayıcı uzantısından birini kullanan milyonlarca İnternet kullanıcısının bir örneği olan global trafik panelimizden gelen verilere dayanmaktadır. Buna ek olarak, trafik verilerimizin çoğunu doğrudan kaynaklardan, sitelerine Alexa komut dosyasını yüklemeyi ve metriklerini onaylamayı seçen siteler şeklinde toplarız. Bununla birlikte, site sahipleri her zaman sertifikalı metriklerini gizli tutmayı seçebilir.

  Küresel trafik rütbemiz, bir web sitesinin son 3 ay içinde web'deki diğer tüm sitelere göre nasıl bir performans gösterdiğinin bir ölçüsüdür. Rota, bir sitenin günlük benzersiz ziyaretçilerin tahmini ortalaması ile son 3 ay içindeki tahmini sayfa görüntüleme sayılarını birleştiren tescilli bir metodoloji kullanılarak hesaplanır. Bir web sitesinin son bir ay içinde belirli bir ülkede diğer sitelere göre nasıl bir sıralamaya sahip olduğunun bir ölçütü olan benzer bir ülkeye özgü sıralamayı sağlıyoruz.
  120 eklentisini görüntüle